Bağırganlı Sahili Düzenlemelerinde Sona Gelindi...!

Kocaeli'de bu yıl adını mavi bayraklı sahiller arasına yazdıran Bağırganlı sahilinde sürdürülen düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Yapılan düzenlemelerle birlikte Bağırganlı sahili; plaj etrafında yürüyüş yolları, yine plaj etrafında tatilci ve misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri küçük şirin dükkanlar, çadır alanları, çocuklar için oyun alanları, duş yerleri, soyunma kabinleri, kamelyalar, bay-bayan mescit gibi birçok yeniliğe kavuşmuş oldu. Bunun yanında Belediyemiz ve köyün(mah.) girişimci gençlerinin de şemsiye ve şezlong hizmetleriyle Bağırganlı yaza ve bayrama bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Görünen o ki Bağırganlı önümüzdeki yıllarda, özellikle Kocaeli ve marmara bölgesinde turizimin cazibe merkezi olmaya aday.

          Sahil kesiminde sona gelinen düzenlemelerle birlikte köy(mah.) merkezinde de altyapı ve kazı çalışmaları sürdürülüyor. Sürdürülmekte olan çalışmaların biran önce tamamlanması konusunda köy(mah.) halkının Belediye ve yetkililere olan inançları ve güvenleri tam. Köy(mah.) halkının kısa vade de en büyük beklentisi; köy(mah.) merkezindeki çalışmaların ivedilikle tamamlanması ve bununla birlikte köyün(mah.) kültürel güzelliklerinin de kültür turizmine açılması. Akabinde az da olsa şehir merkezlerine göçün önüne geçilip köy(mah.) hayatının canlandırılması da beklentiler arasında.

          Bağırganlı sahilinin geçmiş yıllardaki problemlerinin başında gelen, konaklama problemi çadır alanlarıyla belli oranda çözülmüş olsa da, hali hazırda onaylanmış ve çalışmalarda sona gelinmiş olan imar planlarıyla birlikte bu sorun tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor.

          Bu gelişmelerin yanında, Bağırganlı'nın; geniş sahil şeridi, doğa harikası kayalıkları, bakir koyları, balıkçı barınağı gibi güzelliklerinden de bahsetmek gerekir ancak, kelimeler yetmez... bu yüzden gelip görenlerin müdavimi olacağı Bağırganlı köyü(mah.) misafirlerini bekliyor. 

GELİP GÖRÜN..! PİŞMAN OLAMAYACAKSINIZ.

Resim Galerisi